Almanız Gereken 10 Muhteşem Mutfak Ürünü!

Evlenenler bilir… Evlilik sırasında hevelse bir ton gerekli gereksiz mutfak eşyası alınır, bir kısım da hediye gelir… Ardından da kullanılmayıp depoya kaldırılır…

Bu yazıda bizim evde en çok kullandığımız ve işini mükemmel yapan mutfak aletlerini burada bulabilirsiniz.

1- Tefal Actifry:

Tefal Actifry

Tefal Actifry

Özellikle kızartmaları (patates kızartması mesela) çok seviyorsanız bu ürün tam size göre… 1 kaşık yağ ile yarım kilo patates’i tam kıvamında pişirebiliyorsunuz. Üstelik kızartma sırasında yağ sıçramıyor, ortalık kokmuyor, başında beklemenize gerek yok zamanını ayarlayıp bırakıyorsunuz, üzerinize kızgın yağ dökülmesi riski yok ve en önemlisi de sağlıklı kızartma yiyebiliyorsunuz.

Fiyatı normal fritözlere göre çok yüksek… Ama kesinlikle fiyatını hakediyor.

 

2- Sinbo Elektrikli Düdüklü Tencere:

Sinbo Elektrikli Düdüklü Tencere

Sinbo Elektrikli Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere çok önemli bir mutfak aleti, ciddi oranda zaman kazandırıyor yemeklerde… Biz de bu sebeple gittik çok pahalı bir düdüklü tencere olan fissler marka aldık.

Ardından bize bu Sinbo elektrikli düdüklü tencere hediye geldi ve merak edip kullandık. Sinbo çok kaliteli bir marka değil ama bu ürün tek kelimeyle MUHTEŞEM.

Düdüklü tencere çok riskli bir üründür, ocakta unutursanız patlayabilir mesela… Sinbo’nun elektrikli düdüklüsünde böyle bir risk yok, çünkü yemeğin zamanını ayarlıyorsunuz o kendi kendine pişiriyor… Piştikten sonra da “sıcak tutma ayarına” geliyor otomatik ve isterseniz evden 2 gün ayrılın ve yemeği Sinbo’da unutun, herhangi bir şey olmuyor.

Çok da ucuz bir alet… Pahalı fissler şimdi depoya kaldırıldı bunu kullanıyoruz, kesinlikle her eve lazım.

 

3- Tefal Spirit of Teas Çay Makinası:

Tefal Çay Makinası

Tefal Çay Makinası

Benim gibi çay tiryakisiyseniz bu makinayı mutlaka almalısınız… Cam demliği ayrı bir ısıtma bölümünde tutuluyor ve kettle ayrı duruyor. Bu sayede isterseniz sadece kettle’ı kullanarak sıcak su hazırlayabilirsiniz, isterseniz çay da demleyebilirsiniz. Kettle’ın üzerinde sıcaklık ayarı da var. (Çocuğunuz için ılık su da ayarlayabilirsiniz)

Kendi saati var, çayı demleyip 10 dakikaya ayarladığınızda mükemmel demlenmiş bir çay elde ediyorsunuz. Üstelik daha sonra da bu çayı sıcak tutuyor.

Kendi tepsisi olduğu için çayı demledikten sonra tepsisiyle beraber misafirin yanına götürebiliyorsunuz.

 

4- Moulinex 1000 W Katı Meyve Sıkacağı:

Moulinex Katı Meyve Sıkacağı

Moulinex Katı Meyve Sıkacağı

Katı meyve sıkacaklarının en büyük problemi içine meyve attığınız ağızlarının küçük olması sebebiyle meyveleri parçalayarak atmanızdır. Moulinex’in bu ürününde hiç kesmeden, doğramadan koca bir elmayı içine atabiliyorsunuz. Çok güçlü olduğundan hemen suyunu çıkartıyor.

İkincisi de temizlemesi çok kolay… Diğer ufak meyve sıkacakları boyundan daha büyük bulaşık çıkartırlarken, bunu iş bittikten sonra bir suya tutsanız yeterli.

Çok sık meyve sıkıyorsanız bu aleti kesinlikle öneririm.

 

5- Tefal HM550 Mikser:

Tefal Mikser

Tefal Mikser

Kek yapmak dünyanın en zahmetli işidir ama yemesi de çok keyiflidir. Keki karıştırmak ise en sevmediğim şey…

Bu alet keki otomatik karıştırıyor… Elinizle mikseri tutmanıza gerek yok, takıyorsunuz hamur kısmını o kendisi karıştırıyor. Yorulmadan kek yapabiliyorsunuz.

 

6- Rowenta Silence El Süpürgesi:

Rowenta El Süpürgesi

Rowenta El Süpürgesi

7.2 Watt gücüyle mutfaktaki kırıntıları çok iyi bir şekilde çekiyor. Üstelik kablosuz.

 

7- Era Elektrikli Izgara:

Era Elektrikli Izgara

Era Elektrikli Izgara

Bu ürün de fiyatına göre mükemmel performans gösteren ürünlerden bir tanesi… Çok basit bir elektrikli ızgara.

Bunu kullanarak 15 dakikada levrek ızgara yapabiliyorsunuz üstelik ev kokmuyor. Biz bunun bir büyük, bir de küçüğünü aldık. Çok güzel mantar ızgara da yapılıyor tavsiye ederim.

 

8- Sinbo Yumurta Haşlama Makinası:

Sinbo Yumurta Haşlama Makinası

Sinbo Yumurta Haşlama Makinası

19 TL’lik fiyatı ile neredeyse bedava sayılır… Yumurtaların dibinde bir delik açıyorsunuz, ölçekte belirtilen oranda suyu makineye koyuyorsunuz, istediğiniz kıvamda (rafadan, kayısı, sert vb.) haşlayıp, bittiğinde de öterek sizi uyarıyor.

Kahvaltılar için mutheşem bir ürün.

 

9- Chibo Süt Köpürtücü:

Chibo Süt Köpürtücü

Chibo Süt Köpürtücü

Kahvenizi latte kıvamında istiyorsanız bu çok basit ürün işinizi görecektir. Pahalı kahve makinalarının süt köpürtme işini bununla yapabiliyorsunuz.

Sütünüzü mikro dalga fırında 30 saniye ısıtın, sonra bununla 10 saniye köpürtün ve kahvenize ekleyin.

 

10- Kenwood Izgaralı Mikrodalga Fırın:

 

Kenwood Mikrodalga Fırın

Kenwood Mikrodalga Fırın

Dijital ayarları ile tam istediğiniz sıcaklıkta ve sürede gıdaları ısıtıyor.

 

, ,

  • mayneymiz

    Patates kızartmak için o koca cihazı almaya değer mi? Patatesin kendisi yağdan daha zararlı. Az yağlı yerseniz ne şeker ne tansiyon hastası olursunuz. Ama bir şeker hastası birkaç parça patates bile yese şekeri çıkabilir. Fakat tansiyon için faydalı. İçinde potasyum var.

  • Can Değirmenci

    Tefal Clipso Düdüklü Tencereyi unutmuşsunuz… 

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.