Siyasetçi Kavgaları

Televizyonu açtığımızda kravatlı-takım elbiseli yaşını başını almış adamların birbirlerine küfrettikleri, yumruklaştıkları bir meclis izledik… Bu meclis bize uzak diyarlarda, muz cumhuriyetlerindeki bir meclis değildi ne yazık ki… Bizim meclisimizdi.

Hepimizin “en iyileri”, hepimizi “temsil edecek” devlet yönetmeyi, yasamayı, yürütmeyi daha iyi yapacak diye seçtiğimiz insanlardı bu kavga edenler.

Parti başkanları ise “kavgayı ilk bunlar başlattı”, “ilk o vurdu ama” , “yaklaşanı yakarım” gibi ilk okul çocuklarının bile artık gülüp geçeceği çocukluklara devam ediyorlar.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise benim burada daha önce yazdığım medya diyeti yazıma paralel bir çözüm bulmuş, “bu kavgaları, kötü sözleri yayınlamayın” demişti.

Bu işi gelin Abdullah Gül’e veya medya’nın insafına bırakmayalım, bir hafta takip etmeyelim medyayı…

Ben bir dönem medya diyeti uygulamış çok memnun kalmıştım. Moralim, motivasyonum yükselmiş, iş performansım bile artmıştı bu saçmalıkları duymadığım için… Aradan geçen zamanda tekrar ister istemez medyayı bir şekilde takip etmek zorunda kaldım. Bu son kavgadan sonra ise tekrar başlıyorum medya diyetine

Tavsiye ederim.

İlgili Yazılar :

, , , ,

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.